Zlatá Rebeka

R E B E K A   M A R T I N K O V I Č O V Á

/4. B/ – študentka  našej školy, športovkyňa a reprezentantka Slovenska na medzinárodných súťažiach v armwrestlingu, v súčasnosti zlatá na pravú ruku a strieborná na ľavú ruku na 24. Majstrovstvách Európy 2014 v azerbajdžanskom hlavnom meste Baku – kategória juniorky do 21 rokov.
Nedávno sa Rebeka vrátila z majstrovstiev Európy v armwrestlingu s dvoma najcennejšími medailami – zlatou na pravú ruku a striebornou na ľavú ruku.
Hneď prvý deň bol pre ňu úspešný v súťaži „ľavačkou“, keď v kvalifikácii nenašla premožiteľku a vybojovala finálovú účasť. Jej súperkou bola Ruska Alena Mironovová. Finále bolo napínavé, vyrovnané, so zviazaním a rozhodcovským úchopom. Pre Rebeku sa skončilo ziskom striebornej medaily.
„Rebeka dosiahla fantastický úspech. Celou súťažou dnes prešla bez problémov a vo všetkých zápasoch zvíťazila úplne suverénne. Martinkovičová pri svojom prvom vystúpení po prechode z kategórie ´osemnásťročných´ do ´dvadsaťjedenročných´ potvrdila, že je najväčším talentom slovenského pretláčania,“ uviedol prezident Slovenskej asociácie pretláčania rukou Marian Čapla.
Potom prišiel ďalší deň súbojov „pravačkou“ a v ňom bola Rebeka neporaziteľná. 
V prvom zápase nastúpila proti Alene Miromanovej, s ktorou v ľavačke prehrala.
Prvý zápas Rebeka zvíťazila sekundovým švihom. Plne koncentrovaná následne porazila aj druhú Rusku a zlatá medaila jej už neunikla.
Rebeka: „Som veľmi šťastná. Nečakala som takýto výsledok. Na majstrovstvá som šla s cieľom získať dajakú medailu. Zmenila som vekovú kategóriu (U21), preto som nečakala, že to bude takto dobré. Hlavne pravá ruka ma prekvapila.“
Rebeka, ako maturantka, čoskoro opustí rady študentov našej školy.
Ďakujeme jej za vzornú reprezentáciu, gratulujeme k zisku najcennejších medailí a prajeme veľa ďalších životných a športových úspechov.
Články o Rebeke Martinkovičovej
http://sport.gov.sk/CMS/Document/Details/915
http://www.armsport.sk/