Veľtrh študentských spoločností

Pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku sa konal vo štvrtok 26. marca 2015 v Avion Shopping Park, Bratislava. Veľtrh študentských spoločností je vyvrcholením celoročného úsilia študentov stredných a vysokých škôl z celého Slovenska. Na veľtrhu prezentujú verejnosti svoje podnikateľské plány, výrobky a služby. Na veľtrhu sa stretávajú so svojou konkurenciou a súťažia v niekoľkých kategóriách.

Aj naše študentské spoločnosťi WOODOO  a HAUT sa zúčastnili veľtrhu študentských spoločností v Avione.

 

Študentskú spoločnosť WOODOO reprezentovali:

prezident                                             Roman Szimeth

zástupca prezidenta                            Daniel Privitzer

viceprezident marketingu                   Dominik Jeck

viceprezident výroby                           Dominik Královič

viceprezident ľuds.  zdrojov                Dominik Všelko

a dvaja radoví členovia Viliam Szabo a Mário Božík ako náhradníci.

Študentská spoločnosť WOODOO pôsobí na našej škole v rámci vzdelávacieho programu Aplikovaná ekonómia /AE/, ktorý stredným školám ponúka a garantuje nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko, n. o. Cieľom tohto projektu je pomôcť študentom zorientovať sa v podmienkach trhovej ekonomiky, okrem teoretických poznatkov získať aj praktické skúsenosti  a zručnosti v oblasti podnikania.

Naše výrobky vyrábame v priestoroch dielní na Galvaniho ul. v Bratislave. Niektoré produkty vyrábajú naši zamestnanci aj v domácich súkromných priestoroch, ktorým to umožňuje technické vybavenie.

Ponuku výrobkov sme rozšírili aj na ostatné stredné školy nielen v Bratislave, ale aj v Rumunsku, Turecku a Portugalsku. Propagáciu sme zabezpečili aj na medzinárodnom stretnutí Erasmus+ v rámci projektu Plánovanie kariéry mladých ľudí, kde 4 naši študenti prezentovali našu študentskú  spoločnosť, produkty, webstránku a podnikateľský plán v anglickom jazyku. Súčasne sme predali naše produkty a získali objednávky do Portugalska. Okrem toho sme predávali naše produkty na Vianočných trhoch v hlavnom meste, v budove školy v rámci Dňa otvorených dverí, Imatrikulácie, Vianočného bazáru, Valentínskeho dňa. Veľkou príležitosťou bude aj veľtrh študentských spoločností.

Naša webstránka:

www.woodoohandmade.wix.com/woodoo

 

Ing. Agáta Danielovičová, učiteľka AE

Mgr. Zita Kubalcová, učiteľka AJ

 

Študentskú spoločnosť HAUT studio reprezentovali:

Prezidentka: Laura Novotná

Viceprezidentka pre ľudské zdroje: Martina Fábryová

Viceprezidentka pre financie: Dominika Zámečníková

Viceprezidentka pre marketing: Laura Polaščin

Viceprezidentka pre výrobu: Belinda Martinková

Asistentky a modelky: Alžbeta Molnárová, Katarína Kvasňovská, Veronika Horváthová, Andrea Bednaričová, Dominika Kurucová, Miroslava Osuská

Učiteľky:

Mgr. Jana Hegyiová

Ing. Júlia Fekiačová

 

 

[button link=“http://www.tokajicka.sk/?p=4329″ color=“green“ icon=“serviceicon-arrow-down“]foto[/button]