Ľudia mimo šablóny – súťaž s Denníkom N

Pozrite si víťazné a ocenené práce našich študentiek 3. ročníka odboru reklamná tvorba Marietty Kollárovej a Petronely Plaskurovej (2. a 3. miesto v kategórii ART) a ďalšie ocenené dielo ich spolužiačky Sylvie Jamrichovej (kategória VIDEO) súťaže pre študentov stredných škôl Ľudia mimo šablóny organizanej Denníkom N.
,,Marieta Kollárová formou vizuálne mimoriadne silného nápadu stvárnila nielen tému diskriminácie a rasizmu, ale i bodyshamingu a ageizmu, ktorému ženy z rôznych krajín čelia. Jej práca je minimalistická formou, ale nesmierne vrstevnatá vo svojej výpovedi.
Aj Petronela Plaskurová sa chytila témy spoločenského konformizmu a prejavov diskriminácie, zastrašovania či neznášanlivosti, ale i pocitov hanby a strachu na druhej strane, ktoré s tým všetkým súvisia. Vyrovnala sa s nimi bravúrne, a to najmä preto, že využila humor, hyperbolu a vytvorila komiksový príbeh o Elite Čiapkomačiek.´´ (Denník N)
Sylvia Jamrichová vo svojom videu vykresľuje predstavu o ideálnom spolunažívaní ľudí s vierovyznaním, homosexuálneho páru a očkovaných i antivaxerov ako kontrast k nenávistným a neznášanlivým komentárom ľudí na sociálnych sieťach.
Marieta Kollárová                                                              Peťka Plaskúrová
[button link=“https://www.youtube.com/watch?v=rEXjbkiP2Og“ color=“blue“]Ocenené video žiačky Silvia Jamrichová[/button]