Študentská spoločnosť WOODSTAR na Veľtrhu študentských spoločností

19. ročník Veľtrhu študentských spoločností sa uskutočnil 15. 4. 2014 v OC Avion v Bratislave. Jeho organizátorom je vzdelávacia organizácia Junior Achievement Slovensko. Veľtrh je vyvrcholením celoročného úsilia študentov, na ktorom prezentujú svoje podnikateľské plány, ale aj výrobky a služby verejnosti.

Študenti sa stávajú na chvíľu podnikateľmi a majú možnosť vyskúšať si teóriu v praxi. Veľtrhy vytvárajú konkurenčné prostredie pre študentské spoločnosti, kde môžu prezentovať celoročnú prácu študentskej spoločnosti, svoje výrobky a služby, predávať svoje produkty a tak si zvýšiť zisk spoločnosti, stretnúť, porovnať a konfrontovať sa s ďalšími študentskými spoločnosťami, vyskúšať si prezentáciu na verejnosti, propagovať školu, súťažiť v rôznych kategóriách, získať šancu postúpiť do medzinárodných súťaží na medzinárodné veľtrhy.

Príprava na veľtrhy študentských spoločností bola veľmi náročná. Napriek tomu, že študenti našej študentskej spoločnosti nezískali žiadne ocenenie, získali cenné skúsenosti pre prax. Prezident študentskej spoločnosti WOODSTAR, Martin Havran, študent 3. KD, poskytol krátky rozhovor pre Ružinovskú televíziu

http://www.tvr.sk/tvprogram/ruzinovske-spravy/ruzinovske-spravy/2014-04-16-163000

Naši študenti vyrábali a predávali rôzne produkty z dreva, sádry a kovu – šperky z dýh, prívesky z masívu a kovu, kľučenky, intarzie a iné produkty.